Home / Lajme / Maqedoni / Sot vendoset a do të arrestohet Gruevski?

Sot vendoset a do të arrestohet Gruevski?

Gjykata penale e Shkupit pritet sot të kumtojë vendimin për arrestimin e liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sic ka kërkuar PSP për rastin Titanik, përcjell Aktuale.mk.

Arrestim është ëkruar edhe për ish ministrant Gordana Jankullovska, Mile Janakievski si dhe Martin Protugjer dhe Kirill Bozhinovski.

Gjykata deri dje refuzoi 13 kërkesa për arrestim të 18 aq sa ka ngritur Prokuroria Speciale. Nga specialja thonë se do të ankimojnë vndimet e gjykatës.

Gjithashtu lexo

BESA me Çupin dhe LR-PDSH me Agollin do të garojnë në Dibër

Partitë politike bashkë me degët komunale po i bëjnë përgatitjet e fundit para zgjedhjeve lokale, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *