Home / Lajme / Botë / Tetë të plagosur gjatë këmbim zjarrit afër një xhamie në Avinjon

Tetë të plagosur gjatë këmbim zjarrit afër një xhamie në Avinjon

Të paktën tetë persona janë plagosur mbrëmë gjatë këmbim zjarrit afër xhamisë në qytetin jugor francez Avinjon.

Policia franceze e hodhi poshtë mundësinë se bëhet fjalë për sulmin ekstremist, duke e vlerësuar se me siguri që rasti është i lidhur me pastrimin e qerimit të hesapeve midis të rinjve.

Dëshmitarë theksuan se një ose dy burra të armatosur me persona të mbuluar kanë shtënë në personat të cilët kanë dalë nga xhamia pas lutjes së mbrëmshme rreth orës 22:30. Sulmuesit janë në arrati.

TASS njoftoi se janë lënduar katër persona të cilët kanë qëndruar në rrugët afër xhamisë, si dhe një familje katëranëtarëshe të cilët kanë jetuar në afërsi të Avinjonit.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *