Home / Lajme / Kronika e zezë / Tre të lënduar në aksidente komunikacioni në Shkup

Tre të lënduar në aksidente komunikacioni në Shkup

Gjatë 24 orëve të fundit në Shkup janë evidentuar 6 aksidente komunikacioni në të cilët ka 3 persona të lënduar.

Policia rrugore gjatë ditës së djeshme ka sansionuar 20 vozitës për lëvizje me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, ndërsa një vozitës është evidentuar të vozisë nën ndikimin e alkoolit. Dy vozitës kanë kaluar në dritë të kuqe në semafor, katër vozitës nuk e kanë përdorur rripin e sigurisë ose kanë përdorur telefonin celular, 16 persona kanë vozitur pa leje të vozitjes, gjegjësisht me automjet të paregjistruar.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *