Home / Showbiz / Yjet reagojnë ndaj vendimit të Trump për transgjinorët (Foto)

Yjet reagojnë ndaj vendimit të Trump për transgjinorët (Foto)

Donald Trump ka nxitur mjaft reagime nga persona të ndryshëm, pas lajmërimit që nuk do të lejoj transgjinorët të jenë pjesë e ushtrisë në asnjë formë.

….Transgender individuals to serve in any capacity in the U.S. Military. Our military must be focused on decisive and overwhelming…..

After consultation with my Generals and military experts, please be advised that the United States Government will not accept or allow……

Në mesin e shumë personave të nevrikosur me këtë vendim janë edhe yjet, që nuk e lanë pa ia thënë ca fjalë Trump-it.

“Sinqerisht, a e ke njohuri që grupi të cilin e përjashtuat sot, 45% prej tyre (të moshave 18-24) tashmë kanë tentuar të vetëvriten?” ka shkruar këngëtarja Lady Gaga.

 

“Ne duhet të jemi falënderues ndaj personave që i shërbejnë këtij vendi, jo t’ua kthejmë shpinën. Ndalimi i personave transgjinor është i pa bazë dhe i gabuar” ka shkruar komediana Ellen DeGeneres, shkruan klankosova, përcjellë gazetametro.net

E dikush nga yjet gjithashtu ia ka kujtuar premtimet që Trump, bashkë me ekipin e tij, kishin dhënë për komunitetin LGBT.

“Po filloj të mendoj që këta nuk e dine se për çfarë qëndrojnë këto shkronja realisht” ka shkruar Seth Rogen duke iu referuar akronimit LGBT.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *