Home / Lajme / Maqedoni / Zaev: Shkarkimi i kryeprokurorit Zvërlevski do të bëhet para zgjedhjeve lokale

Zaev: Shkarkimi i kryeprokurorit Zvërlevski do të bëhet para zgjedhjeve lokale

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka thënë se pret që prokurori publik Marko Zvërlevski të shkarkohet para zgjedhjeve lokale, ndërsa pret edhe pastrim të listës zgjedhore.

Zaev, këto komente i ka bërë në Krivollak ku po mbahet ushtrimi “Dragoon gardian 17”. Poashtu Zaev ka thënë se vendi i Maqedonisë është në NATO dhe në familjen evropiane.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *