Home / Lajme / Maqedoni / Zjarri ka kapluar malet e Kërçovës

Zjarri ka kapluar malet e Kërçovës

Rreth tetë hektarë pyje prej lisi dhe dy hektarë pisha u dogjën dje nga një zjarr mbi fshatin Kolibar të Kërçovës.

Sipas MPB, zjarri ka shpërthyer në orën 14:10, ndërsa është shuar në orën 18 prej ekipeve të QMK – Kërçovë, NJKZ – Kërçovë, Ekonomisë së pyjeve “Lopushnik”dhe banorëve të fshatit. Ekspertizë është bërë prej orës 19 deri nëorën 20./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *