Home / Kryesoret / Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Greqinë

Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Greqinë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituar sot Ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Ambasadorin z. Ivan Petkov.

Kryetari Ali Ahmeti dhe Ambasadori Petkov diskutuan për marrëveshjen midis Shkupit dhe Sofjes, situatën politike në vend, reformat, barazinë gjuhësore dhe integrimin e vendit në NATO dhe BE.

Në takim është diskutuar për marrëveshjen e sapo firmosur mes Shkupit dhe Sofjes si dhe për situatën politike në vend, reformat, ligjin e gjuhës dhe integrimin e vendit në NATO.

Ahmeti u shpreh se Marrëveshja me Bullgarinë është një arritje e madhe në rrugën drejt NATO-s dhe BE-së.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *