Home / Lajme / City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e kësaj vere.
Sipas mediave angleze, ‘ky klub është i gatshëm ta paguajnë klauzolën e yllit te Barcelonës, Lionel Messit në vlerë prej 300 milionë euro.

Menaxheri i klubit , Pep Guardiola prej kohësh tenton ta bind yllin argjentinas të transferohet në këtë klub anglez, por deri tani tentimet e tij nuk ishin të suksesshme.

Megjithatë, klubi anglez sërish është vënë në ndjekje te Messit, i cili akoma nuk ka firmosur kontratën e re me ‘Blaugranat’, edhe pse ditë më parë thuhej se është arritur akordi mes Barcelonës dhe argjentinasit për vazhdimin e kontratës së re.

 

 

Gjithashtu lexo

OZIL DO TË RIBASHKOHET ME MOURINHON KUR T’I PËRFUNDOJË KONTRATA

Mesuti Ozil kërkon të transferohet te Manchester United në fund të kontratës me Arsenal, sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *