Home / Lajme / Rajon / Daçiq: Demarkacioni Kosovë–Serbi, zgjidhje e përhershme

Daçiq: Demarkacioni Kosovë–Serbi, zgjidhje e përhershme

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se ideja e tij për demarkacionin e Kosovës dhe Serbisë do të eliminonte një herë e përgjithmonë konfliktet mes dy vendeve.

“Demarkacioni do të zgjidhte konfliktin shekullor mes serbëve dhe shqiptarëve”, ka thënë lideri i SPS, transmeton Klan Kosova.

“Ne duhet të bëjmë çka është e mundur, aq gjatë sa mundemi”.

“Nuk kemi shumë kohë”, ka thënë Daçiq për RTS.

Gjithashtu lexo

Ky është shqiptari që u plagos sonte në Gjenevë (FOTO)

Në orët e vona janë dëgjuar të shtëna armësh në një lagje të Gjenevës në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *