Home / Kryesoret / Deri në fund të javës do të realizohen ndryshime kadrovike në tetë klinika

Deri në fund të javës do të realizohen ndryshime kadrovike në tetë klinika

​“Gjashtë nga tetë klinika dhe shtëpi shëndetësore deri në fund të javës do të kenë drejtorë të rinj”, deklaroi ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari.

Priten ndryshime kadrovike në Klinikën e Transfuziologjisë, ndërkaq mendohet që një pjesë e drejtorëve të ngelin në pozitat e tyre.

“Ende nuk mundet saktë të tregoj. Megjithatë, tanimë mendoj për disa drejtorë të caktuar që do të ngelin. Ndoshta do të jenë në periferi, ndoshta në Klinikën Qendrorë. Ende po bëjmë konsultime”, shtoi Taravari.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *