Home / Lajme / Maqedoni / Dimovski: Fakti se Qeveria nënshkruajti marrëveshje të dëmshme me Bullgarinë është i madh

Dimovski: Fakti se Qeveria nënshkruajti marrëveshje të dëmshme me Bullgarinë është i madh

LSD veproi dhe nënshkruajti marrëveshje pa i marrë parasysh shtetasit maqedonas dhe interesat kombëtare. Marrëveshja me Bullgarinë është shembull klasik për mospërgjegjësi ndaj shtetit, deklaroi mbrëmë deputeti i OBRM-PDUKM, Ilija Dimovski, si reagim ndaj Petre Shilegovit,

Ai më tej theksoi se Marrëveshja me Bullgarinë është pastër në kundërshtim me atë dhe krijon ndjenjën te qytetarët e Maqedonisë se ata janë të dëmtuarit dhe humbës nga marrëveshja.

”OBRM-PDUKM si faktor konstruktiv ofroi në marrëveshje të fut propozime të cilët do të jenë të pranueshme për qytetarët e Maqedonisë dhe se nuk do të krijonte ndjenjën e humbësit”, tha ai ndër të tjera.

Përndryshe, Maqedonia dhe Bullgaria, nënshkruajtën Marrëveshje për fqinjësi të mirë më 1 gusht në Shkup.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *