Home / Lajme / Maqedoni / Djaloshi 17 vjeçar dyshohet se e ka shkaktuar zjarrin në Matkë

Djaloshi 17 vjeçar dyshohet se e ka shkaktuar zjarrin në Matkë

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) kumtoi se një shkupjan dyshohet se e ka shkaktuar zjarrin në Matkë.

Siç kumtoi policia, pas hapave dhe aktiviteteve të marra kanë ardhur deri te njohuritë se është e mundur që kryerësi i veprës penale mund të jetë L.Sh (17) nga Shkupi për të cilin nga MPB-ja do të ngritët kallëzim penal.

Me 03.08.2017 rreth orës 13 e 46, në Njësinë e informimit dhe komandës në MPB Shkup në mënyrë telefonike është paraqitur se në Matkë, gjegjësisht pylli përballë liqenit të Treskës është përfshirë nga zjarri i cili është përhapur me shpejtësi të madhe.

Një pjesë e mediave menjëherë pas zjarrit publikuan se për bartësin ka pasur edhe video të cilën e ka bërë me telefonin e tij një turist

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *