Home / Lajme / Botë / Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë në qarkun turk Tunxheli, duke refuzuar për t’iu dorëzuar policisë, shkruan sot gazeta “Miliet”.

Gazeta thekson se policia ka rrethuar një shtëpi në fshatin Enidogli, në të cilën ishin luftëtarët dhe iu urdhëruan që të dorëzohen.

Ekstremistët refuzuan për ta bërë këtë, ishin mbyllur në banjë dhe kishin aktivizuar granatë dore.

Gjatë bastisjes janë gjetur pushkë automatike dhe municion, tre granata dhe mjet shpërthyes artizanal.

Gjithashtu lexo

Lindje e Mesme, një shtet i ri drejt krijimit

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu shprehu mbështetje për krijimin e një shteti autonom kurd në Lindjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *