Home / Lajme / Maqedoni / Edhe Gruevski nuk e lëshon mundësinë që ta takojë trajnerin legjendar Ferguson (Foto)

Edhe Gruevski nuk e lëshon mundësinë që ta takojë trajnerin legjendar Ferguson (Foto)

Kryetari i OBRM-PDUKM, Nikolla Gruevski, dje në mbrëmje në një organizim festiv me zyrtarët e lartë të FFM dhe UEFA (7 gusht 2017) ishte pranë shoqërimit me trajnerin historik të futbollit Sir Alex Ferguson, gjegjësisht ish-trajner i Manchester United,

Kryetari i OBRM-PDUKM, në fund të ngjarjes, përveç që është takuar me trajnerin legjendar, ai është takuar edhe me Aleksandar Çerefin, kryetar i UEFA-s.

Gruevski, sot përmes një statusi në Facebook, dërgoi përgëzime për të gjithë ata të cilët kanë kontribuar shumë që ky Super Cup të vjen edhe në Shkup. Ai poashtu ka shkruar se meritat i takojnë qeverisjes së tij që kjo ngjarje sportive të jetë në Shkup, një mundësi për t’i ndihmuar turizimit.

Përndryshe sot në Shkup në Arena Filip II do të ndeshen dy klubet më të mëdha të botës Manchester United dhe Real Madrid. 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *