Home / Lajme / Botë / Evakuohet qendra tregtare në Londër

Evakuohet qendra tregtare në Londër

Qendra tregtare “London Westfield Stratford” në Londër, sonte është evakuuar për shkak të një kërcënimi me bombë, njoftojnë mediat britanike.
Pas marrjes së informacionit për kërcenim të mundshëm me bombë, qindra njerëz që ndodheshin në qendrën tregtare janë evakuuar.

Britania ka qenë disa herë cak i sulmeve terroriste dhe se masat kundër sulmeve të mundshme janë rritur në gjithë vendin.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *