Home / Lajme / Maqedoni / EVN: Për shkak të zjarreve këto vende do të mbeten pa furnizim me energji elektrike

EVN: Për shkak të zjarreve këto vende do të mbeten pa furnizim me energji elektrike

Si pasojë e zjarreve të mëdha në Bogomillë, Oreshe, Papradishte dhe të gjithë përdoruesit në komunën Çashkë të Velesit do të mbeten pa furnizim me energji elektrike për një periudhë më ë gjatë,

Ekipet e EVN-së janë në terren dhe punojnë në rregullimin e 11 shtyllave dhe pajisjeve tjera të djegura nga stuhia e zjarrit në këto vende, por njëkohësisht ndihmojnë edhe në shuarjen e zjarrieve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *