Home / Kryesoret / Fondacioni gjerman ‘Friedrich Ebert’ përkrah politikat evropiane të Maqedonisë

Fondacioni gjerman ‘Friedrich Ebert’ përkrah politikat evropiane të Maqedonisë

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, realizoi takim me përfaqësues të Fondacionit gjerman ‘Friedrich Ebert’ në Maqedoni, Millan Zhivkoviq dhe Nita Starova, të cilët i përshëndetën politikat e hapura të kryeministri Zaev dhe Qeverisë së re me qasje evropiane dhe për ndryshime demokratike në shoqëri,

Në takim u bisedua për thellimin e bashkëpunimit në nivel institucional dhe mundësia për nënshkrimin e memorandumit ndërmjet Qeverisë dhe Fondacionit. Qëllimi është kontributi i Fondacionit nëpërmjet përvojave të veta në vend në nivel ekspertësh për përforcim të kapaciteteve institucionale në sferën e arsimit, kulturës, politikës së jashtme dhe sferave tjera me rëndësi për shoqërinë e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *