Home / Kryesoret / Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën për reforma brenda OBRM-PDUKM, duke e potencuar atë si një lëvizje që do të ndihmojë kastën politike në Maqedoni dhe do të sigurojë një demokraci stabile,

”Lëvizje e mirëseardhur që do të ndihmojë partinë, më tepër një demokraci stabile në Maqedoni. Me qeveri dhe opozitë duke punuar së bashku për të arritur objektivat e jashtme politike-shtetërore”, ka shkruar Foure në Facebook.

Përndryshe, Foure, ka qenë një ndër negociatorët më të shquar për zgjidhjen e problemeve në Maqedoni. Ai ka qenë një ndër kritikët më konstruktiv ndaj politikave të Gruevskit dhe në përgjithësi vendit.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *