Home / Kryesoret / Gashi: LSDM dhe BDI tentojnë t’i shtyjnë zgjedhjet lokale

Gashi: LSDM dhe BDI tentojnë t’i shtyjnë zgjedhjet lokale

“Mosmiratimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve është arsye që mund ta shfrytëzojë shumica parlamentare për anulimin e zgjedhjeve lokale për më 15 tetor”, vlerëson deputeti i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi.

“LSDM nuk do që të sjell ligj për gjuhët pasi që ndikon në rejtingun e saj, ndërkaq BDI nëse nuk shkon në zgjedhje pa ligjin e gjuhëve do të përjetojë fiasko në zgjedhjet lokale”, tha Gashi në konferencë për shtyp.

Nga Lëvizja BESA shpresojnë se nuk pritet që në afatin përfundimtar më 6 gusht që të shpallen zgjedhjet lokale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *