Home / Kuriozitete / Gruaja në arkivol plas nga vapa, flladit veten me erashkë– pamje të shpërndara me të madhe në internet (Video)

Gruaja në arkivol plas nga vapa, flladit veten me erashkë– pamje të shpërndara me të madhe në internet (Video)

Një traditë në nderim të të vdekurve, kremtohet në vende të ndryshme të botës.

Santa Marta është një traditë ku njerëzit shtiren sikur kanë vdekur dhe parakalojnë në pelegrinazh sikur po kryhen ritet e duhura për përcjelljen në banesën e fundit. Një video ku shfaqet një grua në arkivol është bërë virale dhe mjaft e komentuar në internet.

Një grua e thyer në moshë, e cila ndodhet e shtrirë në arkivol, nuk ka duruar dot vapën e madhe dhe i ka bërë fresk vetes me një erashkë që mban në dorë.

Gjithashtu lexo

Shitet shtëpia më e lartë në botë (Foto/Video)

Shtëpia më e lartë në botë e njohur si “Falkon nest” në Prescott të Arizonës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *