Home / Lajme / Rajon / Hapet libri i zisë nëpër misionet diplomatike të Kosovës, për vdekjen e ish–kryeministrit Bajram Rexhepi

Hapet libri i zisë nëpër misionet diplomatike të Kosovës, për vdekjen e ish–kryeministrit Bajram Rexhepi

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ), përmes një komunikate për media ka njoftuar se pas ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës, Bajram Rexhepi, të gjitha Misionet Diplomatike të Republikës së Kosovës në botë, janë udhëzuar që të hapin librin e ngushëllimeve në shtetet ku ata janë të akredituara.

Në këtë njoftim thuhet se libri i ngushëllimeve do të jetë i hapur për tre ditë radhazi sipas orareve të caktuara paraprakisht nga vet Misionet Diplomatike në shtetet respektive, dhe flamujt shtetëror do të ulen në gjysmështizë në vendet ku ka misione diplomatike.

Gjithashtu lexo

Edhe një veturë e vjedhur gjendet përmes Facebook-ut (FOTO)

Pak ditë pasi u gjet një kamion i vjedhur përmes grupit të Facebook-ut “Marakli t’kerreve”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *