Home / Lajme / Rajon / Ia falsifikojnë dokumentet, gruas ia marrin shtëpinë

Ia falsifikojnë dokumentet, gruas ia marrin shtëpinë

Ia falsifikojnë dokumentet, gruas ia marrin shtëpinë

Ka përfundur ne mes te rruges nje grua nga Tirana, e cila ka denoncuar dy persona te cilet i kane pervetesuar banesen me ane te falsifikimit.

Policia e Tiranes njofton se dje jane referuar materialet ne prokurori per dy shtetasit, P.H. dhe S.H, vjeç 58 e 58 banues në Tiranë.

Sipas policise, ata dyshohet se me ane te falsifikimit te dokumentetve i kane pervetesuar banesen.

Njoftimi i policise

Më datë 07.08.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit P.H. dhe S.H, vjeç 58 e 58 banues në Tiranë, pasi dyshohet se nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve kanë përvetësuar banesën e shtetases L.K, vjeç 64, banuese në Tiranë. Neni 186 i Kodit Penal.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *