Home / Lajme / Maqedoni / I’a shkuli flokët Sheqerinskës, por tani rrezikon burgun

I’a shkuli flokët Sheqerinskës, por tani rrezikon burgun

Prokuroria e Publike e Shkupi ka ngritur aktakuzë kundër personit i cili tërhoqi për flokë deputeten Radmilla Shekerinska më 27 prill në Kuvend.

Prokuroria ka bërë të ditur se personi është i akuzuar për dhunë dhe se atij i kërcënohet dënim prej 3 deri në 10 vite burg.

“Personi ngarkohet se gjatë ngjarjeve në shtëpinë ligjvënëse ka kryer dhunë, duke tërhequr për flokë deputeten në Kuvendin e Maqedonisë. E dëmtuara në ngjarjen ka përfunduar me lëndime të rënda trupore”, njoftojnë nga Prokuroria, përcjell SHENJA.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *