Home / Lajme / Rajon / Jep dorëheqje Shukri Buja

Jep dorëheqje Shukri Buja

Kryetari i Degës se Partisë Demokratike të Kosovës, në Lipjan Shukri Buja, ka dhënë dorëheqje nga ky pozicion.

Lajmin për ‘Indeksonline’, e ka konfirmuar vet Buja.

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, po ashtu është tërhequr edhe nga kandidatura për kryetar të Lipjanit.

Dega e PDK-së në Lipjan e kishte mbështetur në mënyre unanime kandidaturën e Bujës për kryetar të Lipjanit.

Buja në një letër dërguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli ka dhënë një serë arsyesh për vendimin e tij.

Me poshtë e gjeni letrën e plotë të Bujës dërguar Veselit dhe Kryesisë së PDK-së.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *