Home / Lajme / Kronika e zezë / Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës në dalje të Gostuvarit ka ndodhur aksident trafiku.

Sipas policisë me këtë rast lëndime kanë marrë katër persona, prej të cilëve njëri pasi që ka marrë ndihmës e parë në Spitalin e Gostivarit është sjellur në Tetovë, transmeton Televizioni Koha,

Nga policia informuan se në aksident kanë marrë pjesë dy vetura edhe atë BMW X3 me targa të Tetovës  e drejtuar nga 40 vjeçari Zh.M nga Tetova dhe vetura Llada e drejtuar nga 39 vjeçari M.J nga Bërvenica. Në këtë aksident lëndime morrën dy vozitësit dhe dy bahskudhëtarët në BMË. Të gjithë u dërguan në Spitalin e Gostivarit, kurse pas marrjes së ndihmës së parë ata u lëshaun për mjekim shëtpiak, kurse vetëm njëri prej tyre është sjellur në SPitalin Klinik të Tetovës ku mbahet për shërim të mëtejshëm.

Dëmi është vlerësuar rreth 200 mijë denarë, kurse shkak për këtë aksident ka qenë mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet në rrugë dhe shpejtësia. /Tv Koha/

 

 

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *