Home / Gatojca / Krem-çorba nga domatet

Krem-çorba nga domatet

Përbërësit:

– 500 ml salcë domatesh,
– 300 ml ujë,
– 2 karota,
– 1 qepë,
– 2 patate,
– Kripë,
– Piper,
– Pak majdanoz

Përgatitja:

Qepën, karotën dhe pataten zieni në pak ujë pastaj me mikser bluani të gjitha dhe shtoni salcën e domates.

Lini që të vlojnë 15 minuta, shtoni kripën, piperin dhe majdanozin e thatë.

Çorbën e ngrohtë servireni me kube të thata buke.

Gjithashtu lexo

Glikoja e Shalqinit – Si ta Përgatisni në Shtëpi

Shqipëria është e njohur për glikotë e saj të mrekullueshme me fruta, por edhe me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *