Home / Kryesoret / Kryeministri Zaev, ministrat dhe Garda e Nderit e presin përpara Qeverisë me nderime të larta delegacionin bullgar

Kryeministri Zaev, ministrat dhe Garda e Nderit e presin përpara Qeverisë me nderime të larta delegacionin bullgar

Delegacioni i lartë i Republikës së Bullgarisë i udhëhequr nga kryeministri, Bojko Borisov, ka arritur në oborrin e Qeverisë së Maqedonisë, ku i ka pritur kryeministri, Zoran Zaev, ministrat e Qeverisë së Maqedonisë dhe Garda e Nderit të Armatës së Maqedonisë

Në ora 13:35 pritet që të nënshkruhet marrëveshja mes Bullgarisë dhe Maqedonisë, ndërkaq në ora 13:50, kryeministrat Zaev dhe Borisov, do të mbajnë konferencë të përbashkët për shtyp.

TEMAT:

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *