Home / Kryesoret / Kryeparlamentari Xhaferi nesër shpallë datën e zgjedhjeve lokale

Kryeparlamentari Xhaferi nesër shpallë datën e zgjedhjeve lokale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi nesër do ta nënshkruajë Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve për anëtarë të këshillave të komunave dhe këshillit të Qytetit të Shkupit, për kryetarë të komunave dhe për kryetar të Qytetit të Shkupit.

Siç kumtoi Kabineti i Kryetarit të Kuvendit të RM-së, Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve lokale

Xhaferi do të bëj shpalljen në ora 12:00 në Kabinetin e tij.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *