Home / Kryesoret / Kryeparlamentari Xhaferi vendos lule përpara varrit të Nikolla Karevit

Kryeparlamentari Xhaferi vendos lule përpara varrit të Nikolla Karevit

Delegacioni i kuvendit në krye me kryetarin Talat Xhaferi, është përkulur dhe ka vendosur lule përpara varrit të Nikolla Karevit në Krushevë.

Xhaferin e kanë shoqëruar, Hari Llokvenec, Keti Smilevska dhe Juliana Nikollova.

Me këtë rast, sot kryeparlamentari do të mbajë fjalim me rastin e festës së Kryengritjes së Ilindenit.

Festa e 2 Gushtit këtë vit përfshin dy ngjarje, 114 vjetorin e Kryengritjes së Ilindenit dhe 70 vjetorin e Kuvendit të KAÇKM-së.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *