Home / Lajme / Maqedoni / Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton Maqedoninë

Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton Maqedoninë

Kryetari i Kuvendit të 44-të popullor të Republikës së Bullgarisë, Dimitar Glavchev sot do të qëndrojë për vizitë punë në Maqedoni.

Glavchev në kuadër të vizitës së tij do të ketë takim me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi,

Glavchev vjen në Maqedoni pas nënshkrimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, e cila më 2 gusht u nënshkruajt nga kryeministrat e dy vendeve, Zoran Zaev dhe Boyko Borisov.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *