Home / Lajme / Botë / Lamtumirë Lotaria Amerikane? Trump shkatërron ëndrrën e shqiptarëve

Lamtumirë Lotaria Amerikane? Trump shkatërron ëndrrën e shqiptarëve

Lamtumirë Lotaria Amerikane? Trump shkatërron ëndrrën e shqiptarëve

Lamtumirë Lotaria Amerikane? Trump shkatërron ëndrrën e shqiptarëve

Donald Trump po finalizon ëndrrën më të keqe të shqiptarëve, atë të mbylljes së lotarisë Amerikane. Mësohet se Trump po mbështet një projekt-ligj cili mund të ulë me 50% numrin e emigrantëve të ligjshëm në Shtetet e Bashkuara.

Sipas paketës në fjalë parashikohet heqja e lotarisë amerikane, green card si dhe një reduktim drastic të leje-qëndrimeve që u jepen qytetarëve të huaj.“Eshtë parashikuar që t’i jepet fund lotarisë amerikane si dhe të ketë kufizime drastike në dhënien e leje-qëndrimeve të përhershme”- thuhet ne projektligj.Trump ka thënë se kjo reformë është një plan i mirë dhe në të mirë të SHBA-së. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *