Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Interpelancat absurde nuk e mbulojnë krimin e VMRO-DPMNE-së

LSDM: Interpelancat absurde nuk e mbulojnë krimin e VMRO-DPMNE-së

Në reagimin e tyre ndaj iniciativës për interpelancë të Ministrit të Kulturës, Robert Allagjozovski, nga LSDM thonë se me këto iniciativa të pabaza dhe absurde për interpelanca,VMRO-DPMNE tregon dëshpërimin e vet dhe dëshirën për të penguar reformat dhe projektet e planifikuara, për të cilat dhanë pëlqim shumica e qytetarëve të Maqedonisë,

Me dorëzimin e kësaj interpelance VMRO edhe njëherë vërteton se nuk brengoset vërtet për kulturën dhe për qytetarët e vendit, por tentativat e vetme janë ata për fshehjen e krimit dhjetë vjeçar që udhëheqësie e kësaj partie ka bërë në Maqedoni.

‘Ministri i kulturës, Allagjozovski, në vend të qasjes kriminale ndaj kulturës që VMRO-DPMNE e praktikon me vite të tëra, vendos politika të reja, efikase dhe përfshirëse me projekte në kulturë të cilët sjellin përparim dhe mbrojtje të vlerave kulturore’, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *