Home / Kryesoret / Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë,

Bllokimi i rrugës është për shkak të mos rregullimit të lumit dhe arsyja pse nuk është pastruar shtrati.

Më 05.06.2017 nga moti i paqëndrueshëm dhe shiu i rrëmbyeshëm doli nga shtrati lumi në Poroj të Tetovës.

Edhe pse atëherë në vendngjarje ishin ministri i MBPEU-së Ljupço Nikollovski, Teuta Arifi dhe Zoran Zaev, ende sot e kësaj dite nuk janë marrë masa për sanimin e lumit, ankohen banorët.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *