Home / Lajme / Rajon / Mashtroi qytetarët e bankat, arrest me burg për administratorin e spitalit Gjerman

Mashtroi qytetarët e bankat, arrest me burg për administratorin e spitalit Gjerman

“Arrest me burg” është vendimi që Gjykata e Apelit ka dhënë për Lefter Sulkajn, administratorin e Spitalit Gjerman, i cili akuzohet se ka kryer mashtrim në vlerën 2 milionë euro.

Me 27 korrik gjykata e Shkallës së Parë ka dhënë masën e sigurisë arrest shtëpie, ndërsa prokuroria kishte apeluar vendimin.

Ndërkohë mësohet se Lefter Sulkaj ka thyer masën e sigurisë dhe ai është ndaluar nga policia më datën 6 gusht.

Sakaq ai ka dalë sërish përpara gjykatës më datë 17 gusht, ku ndaj tij është vendosur masa e sigurisë arrest me burg.

Sulkaj akuzohet se ka mashtruar shumë qytetarë si dhe të katër bankave të nivelit të dytë.

spitali gjerman

Gjithashtu lexo

Ky është shqiptari që u plagos sonte në Gjenevë (FOTO)

Në orët e vona janë dëgjuar të shtëna armësh në një lagje të Gjenevës në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *