Home / Kryesoret / Miratohet propozimi i MASH për numrin e studentëve

Miratohet propozimi i MASH për numrin e studentëve

Pas shqyrtimit të informacioneve të pranuara nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës, Qeveria miratoi Propozim vendimin për ndryshim të Vendimit për numrin e studentëve që mund të regjistrohen në vitin e parë të ciklit të parë të studimeve në institucionet e arsimit të lartë publik në RM.

Vendimi në fjalë vlen për universitetet ‘Shën Kirili dhe Metodi’ në Shkup, ‘Shën Klimenti i Ohrit’ në Manastir, ‘Goce Dellçev’ në Shtip, ‘Shën Pavle’ në Ohër, ‘Nënë Tereza’ në Skup dhe ‘Universiteti Shtetëror i Tetovës’.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *