Home / Lajme / Maqedoni / Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Në orët e pasdites do të ketë rritje lokale të vranësirave dhe kushte për reshje të pakëta të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 17 deri 22 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 30 deri 40 gradë celcius, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, ndërsa do të fryejë erë e lehtë juglindore.

Deri të premten Maqedonia do të ndodhet nën ndikimin e masësë së nxehtë të ajrit dhe moti do të jetë shumë i nxehtë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *