Home / Kryesoret / Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell dhe me erë të mesme dhe rreshje të shiut kah fundi i ditës. Temperatura maksimale e mëngjesit do të jetë 20, ndërsa ajo ditore 39 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *