Home / Kryesoret / MPB shpallë konkurs për 500 policë

MPB shpallë konkurs për 500 policë

Ministria e Brendshme shpallë konkurs për 500 vende të reja për policë (kadetë). Zv/ministri i MPB-së, Agim Nuhiu thotë se “edhe në këtë konkurs do të respektohen si kriteret ligjore për seleksionim ashtu edhe detyrimi konstitucional dhe ligjor për përfaqësim të drejtë”.

 

“Gjithë shqiptarët që i plotësojnë kushtet duhet të aplikojnë në këtë konkurs sepse detyrim ligjor është që të ketë përfaqësim adekuat të pakicave në shtet. APLIKO DHE BËHU PJESË E POLICISË SË SHTETIT!”, ka shkruar Nuhiu në profilin e tij në Facebook

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *