Home / Kryesoret / NATO e përshëndeti Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

NATO e përshëndeti Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

E përshëndesim Marrëveshjen për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim që më 1 gusht e nënshkruan kryeministri Bojko Borisov dhe Zoran Zaev, deklaroi zëvendëssekretarja e përgjithshme e NATO- Rouz Gotemeler.

“NATO e përshëndet frymën e bashkëpunimit që e ka bërë të mundur nënshkrimin e Marrëveshjes. Kjo marrëveshje është ngjarje e rëndësishme në krijimin e marrëdhënieve pozitive në rajon me shikim drejt të ardhmes.

 

Zbatimi i tij do të kontribuojë për sigurinë në Ballkan, e cila është në interes të të gjithëve”, theksoi zëvendës-sekretarja e pergjithshme e NATO-s, Gotemeler.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *