Home / Lajme / Maqedoni / Ndërprerje e komunikacionit në aksin Gradsko-Prilep

Ndërprerje e komunikacionit në aksin Gradsko-Prilep

Në aksin rajonal P106, aksi rrugor Gradsko – Prilep nga kilometri i 28-të deri në të 45-in, nga sot e deri më 12 gusht do të ketë aktivitete ndërtimore – ndërrim të gardhit elastik.

LAMM u rekomandon pjesëmarrësve në komunikacion që ta respektojnë sinjalizimin e vendosur për punë në rrugë dhe me kujdes të drejtojnë me automjetet e tyre.

Njëherit informon se intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është rritur, ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe për dalje nga shteti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *