Home / Kryesoret / Një shtetas i Maqedonisë i plagosur në sulmin në Barcelonë, gjendet në spital

Një shtetas i Maqedonisë i plagosur në sulmin në Barcelonë, gjendet në spital

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë, nga komunikimi me Ambasadën e Maqedonisë në Spanjë, është njoftua se një shtetas i Maqedonisë momentalisht gjendet në spital në Barcelonë, si pasojë e sulmit të mbrëmshëm terrorist,

Personi në momentin e kryerjes së sulmit ka qenë në afërsi të drejtpërdrejtë dhe ka marrë thyerje të kyçit të këmbës. Personi gjendet jashtë rrezikut për jetë dhe është duke u trajtuar nga shërbimet mjekësore spanjolle.

Një përfaqësues i ambasadës maqedonase gjatë natës së kaluar është nisur drejt spitali ku është shtruar shtetësi maqedonas i lënduar.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *