Home / Showbiz / Norës i huazohet kënga pas 10 viteve (VIDEO)

Norës i huazohet kënga pas 10 viteve (VIDEO)

Huazimet e këngëve janë bërë të modës.

Ato jo vetëm që huazohen me vijë melodike por ka raste kur edhe teksti vetëm përkthehet, shkruan arbresh.info.

Emisioni n’ZOOM ka pasur të ftuar kompozitorin Florent Boshnjaku dhe ai tregoi se disa këngë të cilat pas shumë viteve janë huazuar nga këngëtarë të huaj.

Kënga ‘Nuk mundem’ e Nora Istrefit u huazua nga këngëtarja Sila 10 vite më vonë.

Kronika e mëposhtme e sqaron këtë gjë.

Gjithashtu lexo

Gili me këtë fotografi do ta ‘çmendte’ burrin e saj dhe gruan e Medës (Foto)

Gili është e pranishme thuajse kudo nëpër mbrëmjet që i bashkojnë kolegët nga bota e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *