Home / Lajme / Maqedoni / Përgatitje për ratifikim të Konventës së Stambollit

Përgatitje për ratifikim të Konventës së Stambollit

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale sot do të informojë për përgatitjen për ratifikimin dhe implementimin e Konventës së Stambollit – miratim i politikave dhe praktikave më të mira për eliminimin e dhunës ndaj grave.

Përveç ministres së Punës dhe Politikës Sociale Mila Carovska, në konferencë për shtyp është paralajmëruar pjesëmarrja edhe e ministrit të Shëndetësisë Arben Taravari dhe koordinueses së përhershme të KB-së dhe përfaqësuese e Programit për zhvillim të KB-së, Luiza Uinton.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *