Home / Lajme / Maqedoni / Qeveria e RM: Të pasakta informacionet e transmetuara në mediat serbe për emrin

Qeveria e RM: Të pasakta informacionet e transmetuara në mediat serbe për emrin

Qeveria e Republikës së Maqedonisë i hedh si tërësisht të pavërteta dhe të pasakta informacionet e publikuara në internet portalin rus “Sputnik” të cilat më vonë janë marrë dhe publikuar në më shumë internet media rajonale serbe.

“Në samitin e Grupit të Adriatikut në Podgoricë në asnjë moment nuk është biseduar për ndryshimin e emrit të Republikës së Maqedonisë”, deklaroi zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *