Home / Lajme / Maqedoni / Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, e vlefshme për turin e fundit eliminator për Europa Ligë.

Berisha shkruan se Shkëndija është ekipi i parë që zbret në San Siro dhe është shumë pranë historisë.

“Te dashur miq, “Shkendija” e Tetoves luan sot ndeshjen e historise se ekipeve te kombit shqiptar. Ekipi i pare shqiptar qe zbret ne “San Siro”, perballe “Milanit” 7 here fitues i kupes se kampioneve ne Champions dhe klubi qe ka me se shumti trofe te te gjitha llojeve ne glob.

Ndeshen direkt per kualifikim. Asnje ekip shqiptar nuk ka qene kaq afer historise. Nje urim te perzemerr nga te gjithe ne per Shkendijen, trajnierin, kapitenin, lojtaret dhe tifozat kuqezinj te saj. Fitore!”, shkruan Berisha.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *