Home / Lajme / Botë / SHBA një hap larg luftës, nga 1 shtatori ndalon udhëtimin e amerikanëve në Korenë Veriore

SHBA një hap larg luftës, nga 1 shtatori ndalon udhëtimin e amerikanëve në Korenë Veriore

Departamenti i SHBA-ve ka thënë që nga 1 shtatori ndalohet udhëtimi i amerikanëve në Korenë e Veriut.

Departamenti i SHBA-ve ka thënë që nga 1 shtatori ndalohet udhëtimi i amerikanëve në Korenë e Veriut.

Të gjithë shtetasit amerikanë duhet të largohen që atje para 1 shtatorit, përfshirë këtu edhe gazetarët dhe punonjësit për të drejta njerëzore, ka komunikuar një zyrtarë i departamentit të shtetit.

Ky vendim është marrë si shkak i rrezikut që u kanoset amerikanëve në Korenë e Veriut.

Ndalimi i udhëtimit për në Korenë e Veriut është bërë në kohën kur të dy vendet janë në një krizë dhe marrëdhëniet e tyre janë në shkatërrim e sipër.

Korea e Veriut është vendi i vetëm në botë ku amerikanët nuk mund të shkojnë.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *