Home / Kryesoret / Shkupi në qendër të vëmendjes, sot luhet ndeshja e “UEFA Super Cup”

Shkupi në qendër të vëmendjes, sot luhet ndeshja e “UEFA Super Cup”

Shkupi sot do të jetë në fokusin e vëmendjes evropiane dhe botërore. Kryeqyteti i Maqedonisë do të ketë privilegjin të mirëpret dy nga ekipet më të mëdha dhe më të pasura në botën e futbollit, Real Madrid dhe Manchester United, të cilët do të përballen për trofeun e “UEFA Super Cup”.

Dy ekipet kanë arritur dje në aerodromin “Leka i Madh” në Shkup, ku nën masa të forta sigurie udhëtuan për në hotelet ku do të qëndrojnë deri para ndeshjes. Stafi i Real Madridit do të qëndrojë në “Aleksandar Palace”, ndërsa ai i Manchester Unitedit në “TCC Grand Placa”,

Të dy ekipet mbrëmë kanë pasur mundësi të njihen me terrenin e stadiumit “Telekom Arena”, ku patën stërvitje, ndërsa paraprakisht edhe takime me gazetarët.

Bashkia e Shkupit gjatë ditës së djeshme njoftoi se është e gatshme që ta organizojë në mënyrë sa më të mirë ndeshjen e Super Kupës së Evropës.

Ndërsa FFM-ja bëri apel që të respektohen të gjitha rekomandimet që ka dhënë në lidhje me ndeshjen, të cilën pritet ta ndjekin mbi 500 milion njerëz.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *