Home / Lajme / Botë / Shtatë të vdekur e 27 të zhdukur nga vërshimet në Vietnam (Video)

Shtatë të vdekur e 27 të zhdukur nga vërshimet në Vietnam (Video)

Nga vërshimet e shkaktuara si rezultat i shirave të fuqishme në veri të Vietnamit kanë humbur jetën shtatë persona dhe 27 të tjerë konsiderohen të zhdukur, njoftuan sot autoritetet vendore.

Vërshimet kanë goditur provincën Jen Baj, ku dy persona kanë humbur jetën dhe 13 janë zhdukur, derisa pesë persona tjerë kanë vdekur në provincat fqinje Son La dhe Laj Çau. Rreth 900 pjesëtarë të forcave të sigurisë po marrin pjesë në kërkimet për personat e zhdukur.

Vërshimet dhe stuhitë e shpeshta në Vietnam çdo vit marrin jetën e qindra personave.

TEMAT:

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *