Home / Lajme / Maqedoni / Struganët të mërkurën në protesta, nuk kanë ujë për pije

Struganët të mërkurën në protesta, nuk kanë ujë për pije

Banorët e Strugës të mërkurën në orën 14 do të protestojnë para ndërtesës “Proakva”, pasi qyteti është pa ujë për pije,

Në njoftimin e protestave nën moton “Shekulli 21, nuk ka ujë as për ilaç”, thuhet se problemi më i madh me të cilin ballafaqohen çdo verë është mungesa e ujit në disa pjesë të qytetit, edhe pse Struga është e vendosur mes dy ujërave – Liqenit të Ohrit dhe lumit Drini i Zi.

Qytetarët janë të revoltuar nga ky problem, i cili ju përsëritet çdo verë.

Ata thonë se kanë lodhur nga mbushja e shisheve, për të mbajtur higjienën personale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *