Home / Lajme / Botë / Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen madje dhe momentin e arrestimit të të dyshuarit pas sulmit terrorist dje në Spanjë.

Dëshmitarja që e ka filmuar këtë video, shkruan TCH dhe shume turistë të tjerë kanë dhënë dëshminë e tyre në polici.

Por, në vendin e ngjarjes dje në Barcelonë ku humbën jetën 13 persona dhe mbi 100 mbetën të plagosur ishte edhe një tjetër shqiptare së bashku me vajzën e saj 1-vjeçe.

Romina Dervishi ka postuar në Facebook video pas sulmit terrorist në sheshin “Las Ramblas” ndërsa shprehet se ka shpëtuar për 50 sekonda. Ajo hotë se pas sulmit në ato momente ka hyrë në një dyqan dhe falenderon Zotin që mundi të shpëtojë.

Mos te kishim hyr ne dyqan kisha vdek me gjith gocën 1 muajshe”- shkruan shqiptarja, që shpëtoi për mrekulli nga sulmi në Spanjë.

Gjithashtu lexo

Lindje e Mesme, një shtet i ri drejt krijimit

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu shprehu mbështetje për krijimin e një shteti autonom kurd në Lindjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *